תמ"א 38

תקן תמ"א 38 הוא תקן מודרני הנועד לחזק מבנים קיימים שנבנו לפני 1980 על מנת להפוך אותם לעמידים יותר כנגד רעידות אדמה. התקן עצמו קל ליישום ואינו דורש תוכנית בנייה מפורטת, ואילו הדיירים עצמם מקבלים היתרי בנייה והשבחה להוספת קומות נוספות לבניין או להרחבת הדירות הקיימות והגדלת השווי שלהן, כמו גם הקלות במיסוי. בדרך זו ניתן למעשה לבצע את החיזוק עצמו בעלות מינימאלית מצידם של הדיירים מכיוון שמכירת הדירות החדשות מכסה בדרך כלל את עלות ההתאמה של המבנה לתקן.

בכל אופן, למרות שבשנים הראשונות תקן תמ"א 38 התקבל בחשדנות מסוימת, הרי שכיום מדובר במונח השגור בפיו של כל מי שעוסק בענף הבניה..

קידוחים לצורך התאמת מבנה לתקן תמ"א 38

כאשר מחזקים את יסודות הבניין, בדרך כלל יש קודם כל לחשוף אותם ולאחר מכן להחדיר ראש כלונס חדש המחבר את הפלטה של העמוד הקיים לכלונסאות החדשים. מכיוון שקידוחים אלו בדרך כלל מבוצעים תחת קומת הקרקע של הבניין, הרי שיש צורך להיעזר בציוד קידוח קומפקטי כגון בובקט קידוח. ישנם גם מקרים לא מעטים בהם הכולנסאות הקיימים נמצאים בתוך אחת מן הדירות, פעולה שכמובן גורמת לכך שיש לבצע את הקידוח באופן זהיר במיוחד. במקרים אחרים יש צורך לבצע חפירה מקדימה על מנת להוריד את גובה פני הקרקע ולאפשר למחפרון להתקדם.

בכל מקרה, כל עבודות הקידוח והחפירה חייבות להיעשות בשיא הזהירות וזאת על מנת שלא לפגוע חס וחלילה בתשתיות הקיימות. למרבה הצער, יש לא מעט קבלנים ויזמים אשר לא מקפידים על הוראות הבטיחות, פוגעים ביסודות או בתשתיות הקיימים, ובסופו של דבר מאריכים את זמן ביצוע הפרויקט וכמובן את העלות שלו. אנו בחברת א.מ. קידוחים מקפידים כמובן על כל הוראות הזהירות ומבצעים את העבודה ביעילות ובדייקנות המרביים..

על מנת לקבל פרטים נוספים אודות סוגי הקידוחים השונים לצורך חיזוק מבנים לפי תקן תמ"א 38 והמבוצעים על ידי א.מ. קידוחים, התקשרו לטלפון 052-2277030 או השתמשו בטופס צור קשר.